Diode LED DI-24V-HLS27-65 65.5ft Spool Hydrolume Slim Standard Density Wet Location LED Tape Light Color Temperature 2700K, Watt 1.22W/ft, Lumens 113lm 24V DC
Available: In stock
SKU : DI-24V-HLS27-65
View full details
Diode LED DI-24V-HLS27-65
DI-24V-HLS27-65 Product Description
Specifications:
Voltage: 24V DC
Wattage: 1.22W/ft
Lumens: 113 lm/ft
Max Run: 65 ft
Cut Points: 9.84 in
LED Chips: 8/ft
Color Temperature: 2700K
CRI: 80+
Dimmable: Yes
UL field cuttable - IP65
Dimenisons: Width = 0.47", Height = 0.13" (Strip Only), Width = 0.60", Height 0.50" (with End Cap)