Diode LED DI-24V-BLX2-24-W016 BLAZE X Wet location 200 3.1W/ft LED Tape Light, 24V, 16-ft, Color Temperature 2400K, Lumens 204/ft
Available: In stock
SKU : DI-24V-BLX2-24-W016
View full details
Diode LED DI-24V-BLX2-24-W016
DI-24V-BLX2-24-W016 Product Description
Specifications:
Wattage: 3.1W/ft
Lumens: 204/ft
Voltage: 24V
Color Temperature: 2400K
CRI: 95+
Dimmable
Cut Points: 2"
Max Run: 45 ft
LED Chips: 36/ft
Dimensions
Length: 16.4 ft
Width: 0.31"
Height: 0.1"