Diode LED DI-12V-DRGB-PIX-1LED-016 16.4-ft Dazzle Pixel LED Tape Light, RGB, Wattage 2.5W/ft, Voltage 12V
Available: In stock
SKU : DI-12V-DRGB-PIX-1LED-016
View full details
Diode LED DI-12V-DRGB-PIX-1LED-016
DI-12V-DRGB-PIX-1LED-016 Product Description
Specifications:
Brand:    Diode LED
Part Number    DI-12V-DRGB-PIX-1LED-016
Wattage: 2.5W per ft.
Voltage: 12VDC
Color Temperature: RGB
Lumens (per ft.): up to 60
Dimmable
Cut Points: 0.66"
Max Run: 16.4 ft
Pixel Control Increments: 1 LED
Indoor / Damp Location IP20
Length: 16.4 ft. Spool
Width: 0.39"