Diode LED DI-10MM-WL24-EXT-5 24 inches Wet Location Extension Cable (10.5mm Plugs) - Male to Female, White Finish - Pack of 05
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : DI-10MM-WL24-EXT-5
BRAND : Diode LED
Category : Accessories
Request A Quote
View full details
Diode LED DI-10MM-WL24-EXT-5
DI-10MM-WL24-EXT-5 Product Description
Features:
Connection Type: Wet Location Plug (10.5mm)
Environment / IP Rating: Outdoor/Indoor
Input Voltage: 12-24V DC
Compatible with: FLUID VIEW Wet Location LED Strip Light (10.5mm Plugs) and BLAZE Wet Location LED Strip Light (10.5mm Plugs)
Voltage: 300VAC
Wire Type: AWM 758 UL 2464 copper stranded 20/2 AWG
Dimensions: Length = 24" and Diameter = 0.41"
Jacket: Extruded PVC
Flammability: VW-1, FT2
Max Temp: 176°F (80°C)