Diode LED DI-24V-VLX8-50-016 Spool Valent X 16.4 ft LED High Output Tape Light, 800+ Lumens, Color temperature 5000K, 24V
Available: In stock
SKU : DI-24V-VLX8-50-016
View full details
Diode LED DI-24V-VLX8-50-016
DI-24V-VLX8-50-016 Product Description
Specifications:
Input: 24VDC Constant Voltage
Wattage: 7.2W /ft
Lumens: 840 lm/ft
Max Run: 19 ft
Cut Points: 1.34 in
LED Chips: 72/ft
95+ CRI
Dimmable: Yes
Field Cuttable: Yes
Dimensions: Width = 0.47", Height = 0.1"