Dals Lighting VAO24-CC-GD 24 Inch Adjustable Oblong Wall light, Watt 31W, Lumens 2470LM, 5CCT 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 5000K Gold Finish
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : VAO24-CC-GD
BRAND : DALS Lighting
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
Dals Lighting VAO24-CC-GD
VAO24-CC-GD Product Description
Specifications:
SKU: VAO24-CC-GD
Brand: Dals Lighting
Size: 24"
Watts (W): 31
Delivered lumens: 2470
CRI: 90
Voltage (V): 120
Beam angle (deg): 115
Mounting: Adjustable
Lifespan (hrs): 50,000
Binning: 7 SDCM
LED model: SMD 2835
Light direction: Directional
Color temperature: 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 5000K
Environment: Damp
Location: Indoor
Operating temp. (°C): -20 to 40
IP rating: IP40
Input voltage (V): 120
Output voltage (V): 115–130V
Output current (mA): 190
Power factor: 91
Driver type: Constant current
THD: ≤ 50%