Dabmar Lighting DW3650-L12-30K-BZ LED Polycarbonate Up/ Down Light Wall Fixture, 120V-277V, G24, Color Temperature 3000K, Bronze Finish
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : DW3650-L12-30K-BZ
BRAND : Dabmar Lighting
Category : LED Outdoor Lighting
Request A Quote
View full details
Dabmar Lighting DW3650-L12-30K-BZ
DW3650-L12-30K-BZ Product Description
Specifications:
Manufacturer: Dabmar Lighting
SKU: DW3650-L12-30K-BZ
Bulb: Metal Halide
Color Temperature: 3000K
Depth: 4.81"
Finish: Bronze
Height: 7.63"
Min Height: 7.63"
Light Direction: Both Up Or Down Lighting
Materials: Durable Polycarbonate Cover With Cast Aluminum Backplate
Sconce Type: Outdoor, Double Sided
Style: Transitional / Classic
Voltage: 120V-277V
Wattage: 12W
Width: 14.5"