Dabmar Lighting D7500-18-W
D7500-18-W Product Description
Dabmar Lighting D7500-18-W 13" Ceiling Globe Fixture, 18" Drop White
Specifications:
Manufacturer: Dabmar LightingSKU: D7500-18-W
Bulb: Incandenscent
Bulb Type: Incandescent
Bulb(s) Included: No
Depth: 13"
Finish: White
Height: 34"
Materials; Durable Cast Aluminum Construction
Mount Type: Rod Mounted
Number of Bulbs: 1
Overall Height; 34"
Pendant Size: Medium (10"-22")
Pendant Type: Single Pendant, Globe
Style: Traditional / Classic
Voltage: 120v
Wattage: 60W
Width: 13", 13.00"