American Lighting ATOM-120V-10-WH Atom 10" Power Strip, 2 Receptacles, Voltage 120V, White Finish
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Out of stock
SKU : ATOM-120V-10-WH
Category : Electrical
Request A Quote
View full details
American Lighting ATOM-120V-10-WH
ATOM-120V-10-WH Product Description
The Atom Power Strip is an easy-to-install, with built-in 20A tamper resistant power receptacles. With a quick-access door to the wiring compartment and convenient push-in wire connectors, the Atom power strip removes the visual clutter of inwall receptacles while providing a clean look.
Specifications:
Brand: American Lighting
Under Cabinet Type: Line Voltage
Manufacturer Part Number: ATOM-120V-10-WH
UPC: 714176041957
Input Voltage: 120V
Color: White
Special Features: USB Charging
Length: 10"
Width: 1.81"
Height: 1.65"