Alloy LED AL-01-79-9900-36IN-JK AmpChamp Connector 36" Jumper Kit for Varien 1.2 XT Long-Run LED Tape Light
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : AL-01-79-9900-36IN-JK
BRAND : Alloy LED
Category : Accessories
Request A Quote
View full details
Alloy LED AL-01-79-9900-36IN-JK
AL-01-79-9900-36IN-JK Product Description
Alloy LED AmpChamp Connector 36" Jumper Kit for Varien 1.2 XT Long-Run LED Tape Light
Specifications:
Manufacturer: Alloy LED
Manufacturer Part Number: AL-01-79-9900-36IN-JK
Voltage: 24V DC
Maximum Current: 8A*
Maximum Wire Gauge: 16 AWG