AFX Lighting NLS061214LAJUDKB 12-in 17W LED Nolan Wall Sconce, 120V-277V, Selectable CCT, Bronze
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : NLS061214LAJUDKB
BRAND : AFX Lighting
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
AFX Lighting NLS061214LAJUDKB
NLS061214LAJUDKB Product Description
AFX Lighting's 12-in 17W LED Nolan wall sconce in Oakley bronze has a dual diffuser design and striking die-cast metal accent and housing. It is dimmable and rated for 120V-277V installation.
Specifications:
Brand: AFX Lighting
Part Number: NLS061214LAJUDKB
Material: Metal
Height: 3.88"
Width: 6.5"
Length\Extension: 12.63"
Product Weight: 3.50 lbs
Voltage: 120V-277V
Wattage Max: 17 W