AFX Lighting GNAP15L30D1GD Gianna 13 Inch LED Pendant In Gold With White Acrylic Diffuser
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : GNAP15L30D1GD
BRAND : AFX Lighting
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
AFX Lighting GNAP15L30D1GD
GNAP15L30D1GD Product Description
AFX Lighting's 15-in 30W Gianna pendant light fixture has a gold finish with three sided illumination and white acrylic diffuser. It is TRIAC or ELV dimmable and has a 3000K color temperature.
Specifications:
Brand: AFX Lighting
Part GNAP15L30D1GD
UPC 37949490869
Product Style : Contemporary
Fixture Material : Aluminum
Diffuser Finish : White
Diffuser Material : Acrylic
Light Source : Integrated LED
Bulb Included : Integrated
Fixture Max Wattage : 20
Voltage : 120V
Delivered Lumens : 1000
Color Temperature : 3000K
CRI : 90
Dimmable : TRIAC/ELV
Diameter : 12.66 inch
Height : 14.88 inch
Cord Length : 108 inch
Weight : 3.6
Features:
  • 14.88-in.
  • Gold Finish.
  • 20W; 1000 Lumens.
  • 120V; 90 CRI.