AFX Lighting CADP36L30UDSN Caden 5 Inch LED Pendant In Satin Nickel With White Acrylic Diffuser
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : CADP36L30UDSN
BRAND : AFX Lighting
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
AFX Lighting CADP36L30UDSN
CADP36L30UDSN Product Description
Specifications:
Brand: AFX Lighting
Manufacturer Part Number: CADP36L30UDSN
UPC: 37949474012
Lumens: 2665 Lumens
Lumens Per Watt: 91.9
Wattage: 29 Watts
Input Voltage: 120V-277V
Dimmable: 120V or 0-10V
Color Temperature: 3000K
Color: Satin Nickel
Lamp / Base Type: Integrated LED
Rated Hours: 50,000 Hours
CRI: 90+
Special Features: High CRI 90+, Damp Location Rated
Diameter: 2.5"
Height: 36"